EN
UA
Про форум
Civic tech (civic technology) - термін, який дослівно перекладається як "цивільні технології". Об'єднує в собі всі IT-інструменти, сервіси, які розроблені з метою спростити комунікацію державного сектору і громадян, а також зробити будь-який складний процес прийняття рішень, політики, управління і т. д. зрозумілим для суспільства.
Це ті інструменти, які стимулюють розвиток громадянського суспільства, підвищують мотивацію контролю суспільно-політичних процесів. Прикладом таких ресурсів можуть стати: портал відкритих даних, портал Вони голосують для тебе, візуалізації на основі open data від Texty і т. д.
Ідея форуму
Personal Democracy Forum - це щорічна міжнародна конференція, яка розпочалась у 2004 році в Нью-Йорку і зібрала сотні фахівців з громадських технологій на два дні обговорень, майстер-класів та можливостей для співпраці. Зараз регіональні PDF-конференції проводяться в багатьох містах світу, об'єднуючи місцевих експертів для обговорення впливу технологій на уряд, політику, засоби масової інформації та майбутнє демократії.
Після двох років успішних заходів у Києві цьогорічний форум пройде в Харкові 25-26 жовтня 2018 року. Він збере понад 200 гостей та учасників з України й регіонів Центральної та Східної Європи. Протягом двох днів наші доповідачі поділяться своїм досвідом у форматі TED-виступів з трьох тематичних напрямків (Ре:формування держави | Ре:формування спільноти | Ре:формування себе), а також проведуть практичні тренінги.
Конференція продовжить дискусію щодо стану демократії в Україні, поєднуючи місцеву перспективу з незалежними думками міжнародного громадянського суспільства. Ми подумаємо, як об'єднання місцевих та міжнародних спільнот може сприяти демократичному переходу України.
Ми гарантуємо безпечний простір для обговорення найбільш актуальних та цікавих тем серед активістів,
зацікавлених у розвитку civic tech, прозорості та участі громадян; місцевих чиновників, що зіштовхуються з проблемами від Gov Tech в Україні; представників бізнесу, зацікавлених у використанні технологій для полегшення соціальних змін; журналістів, які працюють у цифровому середовищі.
Організатори форуму:
ePaństwo, Громадянська мережа OPORA, TechSoup Europe та TransparenCEE.
Основні досягнення
Тренінг "Відкриті дані в дії. Кращі приклади для вивчення", проведений у співпраці з командою з проекту Данi міст, допоміг налагодити зв'язки з адміністраціями п'яти міст України, пояснити концепцію відкритих даних і її цілей, а також закласти основу для подальшого відкритого аудиту даних.

Завдяки інноваціям та творчому середовищу заходів, що підтримуються знаннями 39 доповідачів і тренерів з 13 країн, команда Данi міст налагодила співпрацю між представниками адміністрацій міст, експертами у
сфері відкритих даних і місцевими активістами. До сьогодні команді Данi міст вдалося зібрати і провести аудит 250 + наборів даних з 25 структурних підрозділів міських адміністрацій у Рівному, Миколаєві, Вознесенську, Ужгороді та Коломиї.

Форум також зіграв значну роль у забезпеченні простору, зв'язків і нових ідей для розвитку цивільних технічних засобів у рамках міжнародних робочих груп спільноти TransparenCEE. У результаті на даний момент робочі групи розробили 6 технічних інструментів, які підтримують активістів і журналістів-розслідувачів на місцевому та міжнародному рівнях. Серед них:
платформа для залучення громадян до публічних дебатів і питань про зміни в законодавстві безпосередньо від депутатів. Репліковано від Боснійської організації Javna Rasprava в Албанії].
портал, який дає порівняльний аналіз стану доступу декларацій і процесу декларування в країнах ЦСЄ. Це результат співпраці 18 організацій із країн Центрально-Східної Європи. Основне застосування - промоція кращого процесу декларування.
ця платформа призначена для активістів, які хотіли б запустити проект моніторингу державних закупівель, щоб сприяти громадянському контролю за державними витратами у своїй країні. Він містить понад 100 показників ризику, зібраних із різних проектів у ЦСЄ, і покликаний служити як основа для аналізу ризиків розробників ресурсів, аналітиків і як позитивний приклад обміну даними в Creative Commons для активістів у цій області.
Social Media Scraper
інструмент, який допоможе журналістам і моніторинговим організаціям стежити за політиками, відповідальними за заяви, які вони роблять у соціальних мережах. Це допомагає швидко агрегувати дані в зручному для користувача форматі з профілів Facebook, Twitter і Instagram та візуалізувати базовий аналіз (діаграми, хмарки слів).
краудсорсинговий інструмент для перекодування .pdf, який допоможе активістам і журналістам-розслідувачам перекладати документи будь-якого формату в «машиночитний формат» (для оброблення електронними засобами). Розроблено активістами ОПОРИ в Україні і K-Monitor в Угорщині.
Made on
Tilda